حل ارور gdi32full.dll not found or missing در ویندوز 10 و 11
شناسه پست: 16247
بازدید: 51

gdi32full.dll چیست؟

gdi32full.dll یکی از اجزای مورد نیاز Microsoft Graphics Device Interface در ویندوز می باشد و برای اجرای درست درایور کارت گرافیک مورد نیاز می باشد. برای حل این مشکل 4 روش وجود دارد.

  1. اسکن SFC و DISM
  2. آپدیت درایور کارت گرافیک
  3. حدف نرم افزارهای تازه نصب شده
  4. نصب مجدد نرم افزاری که هنگام باز کردن، این ارور را مشاهده می کنید

1. اسکن SFC و DISM

system file cheker) SFC) :
با استفاده از اسکن SFC ویندوز به طور خودکار تمام فایل های مورد نیاز را اسکن و در صورت خراب شدن یا کم شدن آنها را جایگزین می کنید. برای این کار کافیست cmd را به صورت administrator اجرا کرده و دستور زیر را تایپ و اینتر را بزنید.

sfc /scannow

Deployment Imaging and Servicing Management) DISM) :

برای استفاده از این سرویس کافیست cmd را به صورت administrator اجرا کرده و دستورات زیر را به ترتیب تایپ کرده و اینتر را بزنید.

Dism /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
Dism /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

2. آپدیت درایور کارت گرافیک

به دلیل این که این فایل از احزای مهم برای اجرای روان کارت گرافیک می باشد با آپدیت درایور مربوطه می توان این مشکل را حل کرد.

3. حذف نرم افزارهای تازه نصب شده

اگر خطای gdi32full.dll را پس از نصب نرم افزاری مشاهده کردید ، نرم افزار را حذف کنید و ببینید آیا خطا برطرف می شود یا خیر. همچنین ، نرم افزار آنتی ویروس را اجرا و سیستم خود را اسکن کنید تا ببینید آیا خطا ناشی از بدافزاری بوده است که از طریق نصب نرم افزارهای اخیراً نصب شده در رایانه شما وارد شده است.

4. نصب مجدد نرم افزاری که هنگام باز کردن، این ارور را مشاهده می کنید

نرم افزاری را که تحت تأثیر خطای gdi32full.dll قرار گرفته حذف کرده و دوباره نصب کنید. و یا آخرین ورژن نرم افزار را از منابع معتبر دانلود کرده و روی رایانه خود نصب کنید. همچنین می توانید فایل gdi32full.dll را از منابع معتبر مانند سایت مایکروسافت دانلود و در پوشه اصلی خود جایگذاری کنید.