معرفی پاورپوینت 1
شناسه پست: 3091
بازدید: 347

معرفی پاورپوینت 1

برنامه پاورپوینت ابزارهای متفاوتی را فراهم می کند که با استفاده از آنها، می توانید برنامه نمایشی( presentation ) دلخاهتان را ایجاد کنید. این برنامه نمایشی می تواند علاوه بر متن، شامل احرای گرافیکی نیز باشد. در ادامه، با بعضی از قابلیت های پاورپوینت آشنا خواهید شد.

ساختن یک شمای کلی

شما می توانید متن برنامه نمایشی را در لبه outline بنویسید. هر اسلاید به همراه عنوان آن، به صورت یک آیکون در outline نماییش داده خواهد شد. بیشتر اسلایدها در برگیرنده عنوان و لیست های بولت دار می باشند. عنوان اسلاید در بالای آن و در اولین سطح فهرست قرار می گیرد و در زیر آن، نکات کلیدی مربوط به موضوع مورد بحث نشان داده می شود.

انتخاب تم پاورپوینت

تم پاورپوینت ، برخی از ویژگی های اسلاید مانند رنگ ها، نوع پس زمینه و نوع متن را به صورت پیش فرض، انتخاب می کند. قالب پاورپوینت، تعیین کننده نوع اطلاعاتی است که درون اسلاید قرار می گیرید.

همچنین ترتیب قرار گرفتن اسلایدها درون پاورپوینت موضوع مهمی است که باید توسط طراح لحاظ گردد.

اضافه کردن محتویات موردنظر به یک اسلاید

شما می توانید محتویاتی مانند متن، نمودار، تصویر و مواردی از این قبیل را ابه اسلاید اضافه کنید. همچنین می توانید مطالبی را در اسلاید بنویسید که فقط برای خودتان قابل مشاهده باشد و در لبه outline نمایش داده نشود.

کار کردن با الگوها (masters)

با استفاده از الگوها می توان محتوای مورد نظر را به تمامی اسلایدها و در مکان خاصی از آنها، اعمال کرد. مثلا فرض کنید قصد دارید تا آرم یک شرکت یا دانشگاه را به تمامی اسلایدها اضافه کنید. کافیست این آرم را در الگوی پاورپوینت قرار دهید تا به تمامی اسلایدها اعمال شود. این کار، از اتلاف وقت شما جلوگیری می کند.