نمایش لیست های طولانی در پاورپوینت
شناسه پست: 14286
بازدید: 311

نمایش لیست های طولانی در پاورپوینت

پاورپوینت نقش اصلی را در طول پرزنت ها ایفا می کند. هر یک از اطلاعات بسیار کم و کلی از مطالب را در پاورپوینت ها نمایش می دهیم. در بعضی از مواقع نیز نیاز می باشد تا اطلاعات بسیار بزرگی مانند نمایش لیست طولانی از تیتر ها را نمایش دهیم. شما هم تا حالا با این مشکل مواجه شده اید؟ برای حل این مشکل با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

در بعضی از مواقع ما می خواهیم لیست طولانی از موارد را در یک اسلاید نمایش دهیم. این لیست می تواند لیست نام کشورها یا لیست کارهای مورد انجام و یا غیره باشد. بزرگترین مشکل در این مواقع خارج شدن لیست از اسلاید و نمایش نا هماهنگ موارد می باشد.

نمایش لیست های طولانی در پاورپوینت

تصویر بالا به وضوح مشکل لیست های طولانی در یک اسلاید پاورپوینت را نشان می دهد. همچنین در این مواقع فونت متن ها کوچک شده و خواندن آن را برای بیننده ها نیز مشکل تر می کند.

یک روش برای حل این مشکل استفاده ار جعبه متن (text box) برای هر یک از موارد است که ما آن را به هیچ عنوان توصیه نمی کنیم.

یک روش بسیار ساده استفاده از ستون است که در آن نیازی نیست قسمتی از لیست را در یک اسلاید و ادامه آن در اسلاید بعدی نمایش دهید.

نمایش داده ها در چند ستون در یک اسلاید پاورپوینت

برای این کار لیستی را که می خواهید نمایش دهید را انتخاب کنید. در بخش home در زیر Paragraph بر روی Columns  کلیک کرده و سپس Two Columns  یا Three Columns بسته به لیست خود انتخاب کنید.

نمایش لیست های طولانی در پاورپوینت

و حالا مشاهده می کنید لیست شما به صورت کامل و زیبا در یک اسلاید نمایش داده می شود.

نمایش لیست های طولانی در پاورپوینت

این روش راحت ترین راه برای نمایش داده ها در چند ستون می باشد.

اگر کمکی در این مورد نیاز داشته باشید می توانید در زیر دیدگاه خود را بنویسید