راهنمای حل مشکل هنگ، فریز و عدم پاسخگویی پاورپوینت
شناسه پست: 15722
بازدید: 1087

بعضی اوقات که در حال ساخت اسلاید هستیم ناگهان پاورپوینت به مدت طولانی هنگ می کند و به هیچ دستوری پاسخ نمی دهد. بعضی اوقات نیز ارور Microsoft PowerPoint has stopped working نمایش می دهد.

3 دلیل برای نمایش این پیغام و هنگ پاورپوینت وجود دارد.

 1. تداخل آنتی ویرو با پاورپوینت
 2. ایجاد مشول توسط افزونه اضافی نصب شده بر روی پاورپوینت
 3. فایل های پاورپوینت خراب شده و نیاز به نصب یا تعمیر دوباره می باشد.

آموزش حل مشکل هنگ، فریز و عدم پاسخگویی پاورپوینت

ابتدا بررسی کنید که آخرین نسخه پاورپوینت بر روی سیستم شما نصب شده است و آپدیت های لازم را نصب کرده اید. برای این کار به صیمت تنظیمات ویندوز رفته و بر روی Updates And Security کلیک کنید و در صورت موجود بودن آپدیت، آنها را نصب کنید.

تداخل آنتی ویروس با پاورپوینت

بعضی از آنتی ویروس ها برای محافظت از فایل های آفیس با آفیس ادغام می شوند که موجوب تداخل هایی با نرم افزار گروه آفیس مانند پاورپوینت می شود. برای این منظور تنظیمات آنتی ویروس خود را کنترل و در صورت موجود بودن گزینه آن را غیرفعال کنید. همچنین در صورت نیافتن چنین گزینه ای می توانید با غیر فعال سازی آنتی ویروس بفهمید و که مشکل از آن بوده یا نه

تداخل افزونه های پاورپوینت

بررسی افزونه های نصب شده در پاورپوینت. بسیاری از ما برای انجام دادن سریع کارها از افزونه ها استفاده می کنیم. همچنین در هنگان نصب بعضی از نرم افزار ها مانند نرم افزارهای pdf افزونه ای نیز برای پاورپوینت به صورت خودکار نصب می کنند که باعث تداخل و سنگین شدن نرم افزار می شود. برای فهمیدن این که این افزونه ها باعث کندی و هنگ پاورپوینت شده کافیست آنها را غیرفعال کنید. برای اینکار به تنظیمات پاورپوینت رفته و قسمت Add-ins را باز کنید. در قسمت پایین صفحه (مشخص شده در عکس پایین) powerpoint add-ins را انتخاب و Go را بزنید.

بررسی افزونه های نصب شده در پاورپوینت
بررسی افزونه های نصب شده در پاورپوینت

در صفحه باز شده افزونه های نصبی را غیرفعال یا حذف کنید.

پاک کردن افزونه های نصب شده در پاورپوینت
پاک کردن افزونه های نصب شده در پاورپوینت

تعمیر فایل های آفیس در همه ویندوز ها

راه آخر تعمیر فایل های آفیس می باشد. برای این کار در ویندوز 10 به قسمت setting رفته و Appsرا انتخاب کنید. در صفحه باز شده Microsoft office را انتخاب کرده و modify را انتخاب کنید. در صفحه باز شده Repair را انتخاب کرده و Continue را بزنید. در سایر ویندوزها به windows explore را باز کرده و بر روی Computer کلیک و uninstall or change program را انتخاب کرده و مانند ویدوز 10 مراحل را ادامه دهید.

کامپیوتر را ری استارت کنید تا نتایج را مشاهده نمایید.

 1. سلام ببخشید
  من داخل پاورپوینت ک میرم صفحه کلیدم چیزی تایپ نمیکنع داخلش اشاره گر میچرخع ولی میخوام چیزی تایپ کنم نمیشع

  ممنون میشم راهنمایم کنین

 2. سلام من وقتی روی آیکون ها یا مدل سه بعدی میزنم با خطای sorry،we are having some temporary server issues
  مواجه میشم با اینکه قسمت regione رو درستش کردم
  مشکل از کجاست